Online Partner Meeting

Krenuli smo sa prvim aktivnostima u okviru projekta Inclusive Boccia. Na prvom online sastanku partnerske organizacije na projektu su definisale planove za realizaciju projekta sa ciljem veće dostupnosti Boccia (boće) u inkluzivnim aktivnostima.

♿️ Inclusive Boccia stiže — i donosi sport dostupnim za sve! 🌍🏅

🚀 Hate Fighters Network 🇷🇸, zajedno sa partnerima: Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu 🇷🇸, Lastavica 🇭🇷, Geo Vibe Lab 🇮🇹 i Suflet Senin 🇷🇴, pokreće projekat "Inclusive Boccia" kako bi razbio barijere i otvorio nove sportske prilike za decu sa invaliditetom širom Evrope.

🎯 Koji je cilj?

Adaptirati parasport Boću u potpuno inkluzivno i osnažujuće iskustvo za decu i mlade sa invaliditetom — i pomoći trenerima, edukatorima i klubovima da to isto sprovedu u svojim zajednicama.

📌 Ključne aktivnosti projekta:

✔️ Razvoj i objavljivanje praktičnih smernica za inkluzivne Boccia programe

✔️ Obuke za trenere i sportske edukatore za rad u inkluzivnim okruženjima

✔️ Pokretanje lokalnih Boccia inicijativa za kontinuirano bavljenje sportom

✔️ Podizanje svesti i zagovaranje za pristupačne sportske mogućnosti

📍 Aktivnosti će biti realizovane u Srbiji, Hrvatskoj, Italiji i Rumuniji

📅 Period realizacije: novembar 2025 – oktobar 2026

💡 Projekat je sufinansiran od strane Evropske unije

Sl1

Sl2

Sl3

Sl4

Sl5

Sl6