ДЕЛЕГАЦИЈА ФСФВ  НА ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ У КОШАРЦИ У КОЛИЦИМА У САРАЈЕВУ – НАСТАВЉЕНА МЕЂУНАРОДНА САРАДЊА У ДУАЛНОЈ КАРИЈЕРИ

Делегација ФСФВ је на позив председника Савеза кошарке у колицима Босне и Херцеговине (СКК БиХ), г. Алаге Пашића, боравила у Сарајеву на Европском првенству Ц дивизије. Чланови делегације, проф. др Марко Александровић и др Миљан Хаџовић, имали су прилику да обнове старе и успоставе нове контакте, а боравак у Сарајеву је искоришћен за активности на пројекту PTA који са партнерима из Бугарске, Румуније и Хрватске спроводи ФСФВ. У Сарајеву су обављени састанци са представницима Босне и Херцеговине и Чешке који су успешни параспортисти са завидном дуалном каријером (предузетништво, управљање у спорту, образовање, породица). Намера је била да у земљама које нису чланови конзорцијума на пројекту PTA нађемо примере изврсности у дуалним каријерама, а то су без сумње мр Сабахудин Кеч из Босне и Херцеговине и г. Мирослав Шперк из Чешке. Разговори са мр Кечом и г. Шперком су помогли да се додатно дефинишу критеријуми и путеви за стицање знања и компетенција из предузетништва, са фокусом на популацију особа са инвалидитетом, а посебно спортиста са инвалидитетом.

Више о посети делегације ФСФВ у Сарајеву се може видети на овом линку: